• ALBANIA Rafting Group

  • Lumej Adrenaline

  • Turizem i pergjegjshem

Rreth ARG

Albania Rafting Group eshte e para organizate sportivo-turistike ne Shqiperi, themeluese e Federates Shqiptare te Rafting, anetare me te drejta te plota ne Federaten Nderkombetare te Rafting. Pasioni per natyren dhe sportin i shnderruar ne mision. Misioni per promovimin e Shqiperise nepermjet zhvillimit te veprimtarise se rafting sipas standardeve nderkombetare, ne perputhje te plote me respektin per natyren dhe mbrojtjen e mjedisit. Nepermjet aktivitetit te saj, ARG ka ndihmuar ne zhvillimin e qendrueshem te turizmit aventure duke terhequr nje numer gjithnje e ne rritje turistesh dhe duke zgjatur kohen e qendrimit te tyre ne Shqiperi.

Cfare kemi arritur?

Puna jone eshte e lidhur ngushte me komunitetin qe na mbeshtet

Disa fakte lidhur me Albania Rafting Group

Turiste vetem gjate 2013
Guida te certifikuara
veta staf energjik
vjet pasion i pashtershem

Lumi duket si dicka e magjishme. Nje magji, levizje, monument i gjalle i bukurise se memes toke.

-- Laura Giplin --

Skuadrja Jone

Njerez te dashuruar me sportin, natyren dhe jeten. Rafting na ka stervitur vlerat me te cmuara njerezore si perkushtimi, kembengulja, vullneti dhe puna ne grup

Kush jemi ne?

Njihni njerezit qe realizuan endrren e perbashket

team

President / Themelues

Lexo Bion

ZAMO SPATHARA

team

Zv. Presidente

Lexo Bion

Blerina Ago

team

Trajner sportiv

Lexo Bion

Gazmend Shehu

Lumi duket si dicka e magjishme. Nje magji, levizje, monument i gjalle i bukurise se memes toke.

-- Laura Giplin --

Paketat tona

Paktetat tona jane konceptuar per t'ju ofruar maksimumin e adrenalines nepermjet guidave te udhetimeve te paharrueshme neper lumenjte e bukur te Shqiperise

Jeni gati per te rezervuar udhetimin tuaj?

Na kontaktoni

Pershtypjet e vizitoreve

  • Kanionet e Skraparit një eksperiencë e re e Shqipërisë magjike, nga një kënd që s'e kemi parë kurrë!

    Edi Rama, Kryeministri i Shqiperise
  • Pata nje eksperiencë të jashtezakonshme. Këtu në Skrapar ne duhet të mendojmë për potencialin e vizitorëve, por duhet ta bëjmë këtë në një mënyrë të kujdesshme në një model të qëndrueshëm zhvillimi, sepse gjëja më e rëndësishme është ruajtja e bukurisë, bukurisë natyrale që shohim ndërkohë që e bëjmë të njohur për pjesën tjetër të shqiptarëve, për pjesën tjetër të Europës, dhe për pjesën tjetër të botës në fakt. Kështu që faleminderit shumë për këtë eksperiencë

    Alexander Arvizu, Ambasadori i SH.B.A. ne Shqiperi

Media Galeria

Eksploroni galerine e meposhtme per të perjetuar nje grimce prej asaj qe ju pret ne udhetimet ne zemer te kanioneve

info@albrafting.org

+35567 200 66 21

Adresa: Hotel Castle Park - Berat

Na Kontaktoni

Ne vleresojme shume cdo mendim tuajin kritike apo sugjerim si dhe kemi kenaqesine t'ju pergjigjemi per cfaredolloj pyetje ose nevoje tuajen per infomacion. Do te mundohemi t'ju kthejme pergjigje sapo te mundemi